ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ
"ЦЕНТР ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ'Я І РЕАБІЛІТАЦІЇ - СОФІЯ"
Center for Mental Health and Rehabilitation – SOFIA
Поточна діяльність ГО "СОФІЯ"
СЕМІНАР-ПРЕЗЕНТАЦІЯ МЕТОДИК ДІАГНОСТИКИ РОЗЛАДІВ СПЕКТРУ АУТИЗМУ
05.05.2017 членами Правління ГО "СОФІЯ" Мицьком В.М., Сидориком Ю.Р. та Когутяк Н.М. у м. Івано-Франківську було проведено семінар-презентацію методик діагностики розладів спектру аутизму, де бажаючі та волонтери-психологи мали змогу долучитися до першого етапу підготовки до психодіагностичного обстеження розладів спектру аутизму в Івано-Франківській області. Учасникам також був представлений план психодіагностичного обстеження на 2017-2018 рр.
Діагностика розладів спектру аутизму
Нещодавно ГО "ЦЕНТР ПСИХІЧНОГО ЗДОРОВ’Я І РЕАБІЛІТАЦІЇ - СОФІЯ" отримала грант від «Ініціативного центру сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Безповоротна фінансова допомога надавалась на участь у навчальному семінарі по роботі з методиками діагностики Розладів аутистичного спектру та відповідного забезпечення ліцензійними версіями психодіагностичних методик CASD, Conners-3 та ADI-r. За умовами гранту та в рамках програми "Платформа розвитку громадянського суспільства" був оголошений тендер, а надалі заключений договір із ТОВ «ОС Украина».
Член Правління ГО «СОФІЯ» - Надія Когутяк – відвідала перший ознайомчий семінар та придбала необхідні психодіагностичні методики (квітень 2017 року).
Круглий стіл: менеджмент розвитку дітей з РСА: досвід США для України
Зустріч з психологами: Як порозумітися з дитиною аутистом?
29 серпня 2017, м. Івано-Франківськ, Urban Space 100
Організатори: «Центр когнітивної психології та психотерапії» наукового парку «Прикарпатський університет», ГО «Центр психічного здоров’я і реабілітації – СОФІЯ», психологи Володимир Мицько, Юрій Сидорик та Надія Когутяк у партнерстві з Urban Space 100 проведено зустріч з психологами стосовно проблеми психологічної допомоги дітям з аутизмом.
Особливо приємно, що до розмови активно залучалися батьки, які виховують таких дітей; педагоги, що першими шукають шляхи їх інтеграції у суспільні інституції, та навіть студенти, які мають мрію бути ефективними фахівцями не тільки для обдарованих чи здібних. На завершення, всі охочі мали змогу дізнатися більше про розлади спектру аутизму через оповідання про життя підлітка-аутиста. Ця історія та чудові ілюстрації до неї від Славка Хоменко, втілені у посібничок, "гід по аутизму", стали невеликим подарунком усім присутнім від автора - Nadiya Kogutyak . Маю надію, що слухачі отримали корисну для себе інформацію, а ми - отримали задоволення від такого щирого і відвертого спілкування. Спільно, малими кроками - до нових звершень!