top of page

Члени ГО «СОФІЯ» вже тривалий час утворюють ініціативну групу, яка активно співпрацює із різними структурами Івано-Франківська, України та зарубіжжя. Серед основних активностей останніх років, що відповідають меті та завданням новоствореної  ГО «СОФІЯ» варто виокремити наступні.

23.12.14р у обласному центрі Прикарпаття відбувся круглий стіл «Проблеми дітей з особливими потребами», в якому взяла участь докторант, доцент каф. педагогічної та вікової психології Когутяк Надія Михайлівна. яка досліджує, зокрема, проблеми дитячого аутизму.

Обговорювали такі питання:

1. недостатність фахівців у роботі з дітьми з особливими потребами;

2. ставлення суспільства до дітей з особливими потребами;

3. важкодоступність дошкільної та шкільної освіти;

4. проблема використання сучасних методів діагностики;

5. недостатність фахівців у роботі з дітьми з особливими потребами

Круглий стіл «Проблеми дітей з особливими потребами», 2014р.
ПСИХОЛОГІЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ, 2015 р.

1) У травні 2015 року Надією Когутяк та Юрієм Сидориком було проведено психокорекційну групу (відповідно до навчальної програми "Діти і війна. Техніки зцілення") для дітей, які перебували в зоні бойових дій та разом із батьками проживають в даний час в м. Івано-Франківську. 

2) У жовтні 2015 року  за ініціативи Посольства Чеської Республіки в Києві, Міжнародного благодійного фонду "Нове Покоління" та громадського об'єднання "Ініціатива Е +" відбулися реабілітаційні табори для дітей із зони розмежування Донецької та Луганської областей, а також для дітей, батьки яких виконують свій обов'язок перед Вітчизною у зоні АТО.
    Психологічну реабілітацію на запрошення організаторів забезпечувала кандидат психологічних наук, доцент кафедри педагогічної та вікової психології 
ДВНЗ "Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника" Когутяк Надія Михайлівна.
    Двотижневі табори сприяли відновленню емоційного благополуччя, навчали психологічних технік оздоровлення при посттравматичних стресах, допомагали  пережити горе та втрату.

Ośrodok dla Osób z Autyzmem „Effatha”, м. Краків, 2013 р.

За запрошенням Ośrodka dla Osób z Autyzmem „Effatha” (осередок для осіб з аутизмом "Effatha") Надія Когутяк та Юрій Сидорик відвідали Poradnia dla Dzieci z Autyzmem (Консультація для дітей з  аутизмом) у місті Краків (з 9 по 12 жовтня 2013 року).

Впродовж перебування мали змогу познайомились з структурою та організацією цієї організації, методами діагностики та терапії. На протязі двох днів мали можливість відвідати заняття для дітей з аутизмом (діагностичні, терапевтичні, групові та індивідуальні). 

11 жовтня - візит у школу для дітей з аутизмом (директор школи  Maria Marczyk) з метою ознайомлення з системою навчання та реабілітації дітей з аутизмом.

Корекційно-реабілітаційний табір сімей,
які виховують дітей з розладами аутичного спектру, 2013 р.

 З 3  по 9 лютого 2013 р. у  селі Заріччя Надвірнянського р-ну в садибі отця Мирослава відбувся четвертий зимовий корекційно-реабілітаційний табір сімей, які виховують дітей з розладами аутичного спектру та іншими  психо-мовленнєвими вадами. В роботі табору брали участь Надія Когутяк та Юрій Сидорик. Нами було проведено кілька семінарів та тренінгів для батьків.

https://autismif.jimdo.com/%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%96%D1%97/%D1%82%D0%B0%D0%B1%D1%96%D1%80-%D0%B7%D0%B8%D0%BC%D0%B0-2013/

Психологічна допомога учасникам АТО (2014-2016 р.)

Впродовж 2014-2016 років Юрій Сидорик та Надія Когутяк долучались до надання психологічної допомоги для військовослужбовців в зоні проведення АТО, у військових частинах та до проведення та реабілітаційних заходів для ветеранів АТО та біженців (дітей та дорослих) із зон ведення бойових дій.

IMG_2437
IMG_2432
Scan
P3150054

Засновники організації мають досвід роботи у міжнародних, всеукраїнських та регіональних проектах. Зокрема, із 2008 по 2011 рік на базі Івано-Франківської дитячої клінічної лікарні та за безпосередньої підтримки Дитячого Фонду ООН (UNICEF) діяла Івано-Франківська обласна громадська організація «Школа батьківської компетентності «Станіславський тато», в діяльності якої приймав активну участь Володимир Мицько. Основними завданнями організації були: підвищення ролі батька в житті дитини, об’єднання чоловіків з метою навчання, формування почуття батьківської відповідальності та їхньої обізнаності щодо періодів вагітності, особливостей перебігу пологів та післяпологового періоду, підтримка жінок протягом усього періоду вагітності та у постнатальний період, сприяння гармонійному особистісному становленню чоловіків, встановлення конструктивного, безконфліктного та турботливого сімейного спілкування, агітація за здоровий спосіб життя, підтримка батьків-одинаків, підтримка чоловіків у кризових ситуаціях.

Результатом діяльності Школи стала реалізація ряду грантових проектів, серед яких: «Молоді батьки за майбутнє» (2008-2009), «Вже не діти» (2009-2010), «Добрий сім’янин» (2011). За період діяльності Школи було підготовлено та сертифіковано 63 молодих чоловіків, які водночас ставали нашими тренерами і продовжували діяльність організації.

Адреса сайту: https://sites.google.com/site/tatoif2/

Школа батьківської компетентності «Станіславський тато» (за підтримки Дитячого Фонду ООН (UNICEF), 2008-2011 р.
Temes tato-school
P1010007
P1010012
P1010002
P1010011
IMG_0635
bottom of page